Hudobná skupina CRYSTALS

Už ste počuli o skupine Crystals? Je to vokálna hudobná skupina, ktorá pôsobí bez použitia hudobných nástrojov, teda “a cappella”. Interpretuje skladby známych zahraničných skupín a umelcov. História skupiny siaha do roku 2014, keď sa traja mladí ľudia rozhodli spojiť svoj hudobný talent. Zakladateľmi sú Milan Brejcha a Zuzana Dobšovičová, študenti Obchodnej akadémie v Pezinku. K ním patrí aj Bernadeta Baroková, študentka vysokej školy STU v Bratislave.

Začiatky pre kapelu neboli najľahšie. Prvykrát svoje spevácke schopnosti dali dokopy v prenajatej pivnici. Po pol roku intenzívneho skúšania, sa speváci dostali pred prvé publikum ako “predskokani” budmerickeho divadla Kasiopea. Pokračovali s výchovnými koncertmi v Cirkevnej základnej škole - Narnia. 

V decembri 2015 sa odhodlali zorganizovať Vianočný koncert. Ten vyšiel podľa očakávaní, a tak sa rozhodli zahviezdiť na hodoch vo Svätom Jure. Bohužiaľ, vystúpenie bolo zo zdravotných dôvodov preložené. Skupina úspešne vystúpila dva týždne po termíne v plnej zostave. Postupom času zložili aj prvú pieseň s názvom “Kryštáľ”. Pieseň je obrazom cesty, ktorou doposiaľ mladí speváci prešli.  

Kryštáliky absolvovali už dva krát súťaž PEZINOK SPIEVA – SPIEVAJTE S NAMI. Rok 2015 im priniesol tretie miesto. O rok sa pokúsili zabojovať znova a vyspievali si krásnu druhú priečku. Nielenže sa posunuli o krôčik vyššie, ale svojím vystúpením ohúrili manželský pár, ktorý im navrhol spoluprácu. Skupina sa tak rozrástla o dvoch nových členov, Janu a Miloša Dekankových. V päťčlennom prevedení skupina vystupuje na rôznych podujatiach a posúva sa neustále vpred. Ak máte vášeň pre hudbu, určite príďte na koncert kapely Crystals. Termíny podujatí a všetky  novinky o skupine, nájdete na facebookovej stránke s názvom “Crystals”.

-Natália Juranová

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Vivien Papanekova

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre