Zaujímavosti o obchode IKEA

1. Jej zakladateľ bol sympatizant nacizmu.
V roku 1943 len 17 ročný Ingvar Kamprad založil spoločnosť IKEA a popritom sa angažoval v ” New Swedish Movement” antiseministickej skupine, ktorá otvorene podporovala nacistov počas 2.sv vojny. Ako riaditeľ spoločnosti odstúpil v roku 2013.
2.  Nábytok si môžete vyskúšať v každej krajine až na jednu výnimku.
Prelomová príležitosť  s ktorou prišla táto švédska spoločnosť bola možnosť si poležať na posteli ak sa vám páči. Existuje však jedna výnimka a  tou je Čína. 
3. Zamestnanci používajú tajné kódy.
Niekedy môžete v IKEA počuť z rozhlasu nezrozumiteľné hlásenia ako napríklad ” Kód 22″, čo znamená preplnené pokladne a všetci zamestnanci, ktorí ovládajú prácu s pokladňou sa musia dostaviť zo svojich pracovísk na miesto dlhých radov.  Kód 99 napríklad znamená, že sa po predajni potuluje malé dieťa bez doprovodu a všetci zamestnanci musia zbystriť pozornosť.
4. IKEA je skratka.
Znamená Ingvar Kamprad Elmtaryd Agunnaryd .
Prvé dva slová, ako už tušíte, sú meno zakladateľa.  Elmtaryd je farma, kde Kamprad vyrastal a Agunnaryd je mesto v ktorom sa farma nachádzala. 
5. Pracovníci v IKEA sú školení tak aby k ním zákazníci chodili sami od seba.
Určite ste už boli v IKEA a plný nervov ste sa rozčuľovali nad tým, kde do čerta sú všetci zamestnanci. Je to totiž zámer, ktorý však nemá práve logické opodstatnenie. Ako povedal Rob, ktorý v IKEA pracuje : ” Proste nám povedali, že v Škandinávií sa pracuje takto .”

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Vivien Papanekova

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre